Василь Костюк Колишній катедральний римо-католицький собор (колегіата) - родинна усипальниця Потоцьких, засновників міста. Саме тут встановлено меморіальну дошку про Віденську битву 1683 року.
Василь Костюк У прикарпатському селі Братишів встановлено пам’ятник українському скульптору та графіку Григорію (Григору) Круку. 100-річчю від дня народження митця була присвячена всеукраїнська науково-практична конференція.
Василь Костюк Крук Григорій Якович (також: Григір Крук, нім. Gregor Kruk, *30 жовтня 1911, Братишів Івано-Франківської області — †5 грудня 1988, Мюнхен, Німеччина) — український скульптор та графік, який працював в Німеччині. Основна тема творчості: історична доля України — понад 300 скульптур різного формату; серед скульптурних робіт «Портрет патріарха Йосипа Сліпого», «Монахиня», «Відпочинок», «Селянське подружжя».
4 грудня 2013
Василь Костюк В Івано-Франківську є вулиця Григора Крука. В 1992 р. в Івано-Франківську відбулася конференція на тему творчості скульптора. В 2006р у с. Братишів Тлумацького району (Івано-Фраківськ) старанням вчителя-краєвзнавця Боднарчука П. М. з нагоди 95-річя відкрито кімнату-музей Г. Крука.
у Львівській галереї мистецтв демонструватимуть (2010р.) виставку скульптури одного з найвідоміших у світі українських скульпторів Григора Крука з колекції Української бібліотеки та архіву ім. Т.Г. Шевченка у Лондоні.
Василь Костюк Більшість виставок Гр. Крука відбулися в Мюнхені (1946, 1947, 1952, 1960, 1963, 1969). Мистець також мав персональні виставки в багатьох містах Америки, Канади, Азії (Пекін, Анкара) та Європи. Серед них, зокрема, Париж, Лондон, Единбург (1954), Бонн (1955), Рим (1957), Нью-Йорк і Філадельфія (1961), Відень (1962), Берлін (1963), Торонто (1964), Мерано (Італія) та Вільдбад (Німеччина) (1968), Дубровник (1970), Гент (1971), Кіхлей (1986).
Василь Костюк Ну, що сказати: у нас радше визнають того, хто боровся проти народу, ніж того, хто за народ. А все через незнання... Катерина ІІ, Потьомкін, Щорс, Примаков, Сталін... і несть їм числа.
Василь Костюк Патріархові Мстиславу на Вірменській церкві.
25 листопада 2011
Микола Лях Чудовий альбом, дуже важлива тема. Набуваєш корисні знання з історії, архітектури, культури і т. інш. Дякую Вам, пане Василь.
26 листопада 2011
Василь Костюк Знаєте, ця тема - меморіальних дощок. стала вже як хобі. Не думав, що у такому малому місті їх стільки є. Хочеться власними очима їх всіх побачити.
Василь Костюк Я радий, що Прикарпатський університет розпочав галерею меморіальних дощок на одному зі своїх корпусів. І першим - цілковито заслужено! - Володимир Теодорович ПОЛЄК. Горджуся, що був його студентом, що саме ВІН спонукав, до наукових студій.
Василь Костюк Мирослав Стельмахович - почав говорити про українознавство та народознавство одним із перших. Заснував таку кафедру в університеті. Не знаю, чи втрималася вона після його смерті. У перші роки незалежності в школі були уроки народознавства, які, на жаль, досить швидко відмінили - а шкода.
Василь Костюк Остання меморіальна дошка, яка встановлена у Івано-Франківську - вул.Шевченка, так званий будинок з химерами. Марко Боєслав. Якщо хтось вважає бандерівців головорізами й бандитами (хоча бандерівець й оунівець - це не одне й те саме), то ось вам яскраве заперечення.
Василь Костюк Микола Саєвич - унікальна людина. Сотник УСС (січових стрільців), лісівник, управитель дібр митрополита Шептицького біля Осмолоди у Рожнятівському р-ні, організував там форельне господарство, яке і досі працює (кому йшла форель у радянські часи можна було тільки здогадуватися).
Василь Костюк У Франківську жила (може, й зараз живе?) його дочка - Христина Саєвич, вона привезла із Польщі з могили батька трохи землі і зробила тут символічну могилу.
Василь Костюк Раніше вулиця носила назву Желіговського - польського генерала, за комуністів - Куйбишева (вже й люди з досвідом радянського життя далеко не всі знають, хто це такий), а тепер українця Степана Бандери, якому Янукович зняв звання Героя України. Мабуть, скоріше Путін чи Медведєв стануть героями нашої держави, ніж ті, хто виборював її незалежність.
12 червня 2011
Справа в тому, що такі як якнкович в найближчому майбутньому зникнуть з історії України - це тимчасове явище, як застуда, чи ще якась болячка, а Бандера залишиться на завжди. Це вже легенда.
Василь Костюк Добре було б, якби всі бодай українці це розуміли (я вже не говорю про тих, хто живе в Україні, але не вважає себе громадянином держави).
14 червня 2011
Див. всі 5 коментарі
Микола Лях Погоджуюсь з вами п. Василь та п. Станіслав